Translate Export (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: select
id: Pilih

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Language
id: Bahasa

en: Export
id: Ekspor

en: Filter
id: Saring

en: String
id: Untai

en: Clear
id: Bersihkan

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Context
id: Kontek

en: Language name
id: Nama bahasa

en: Text group
id: Kelompok teks

en: Export translation
id: Ekspor terjemahan

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
id: Pilih bahasa yang akan diekspor ke format obyek portabel Gettxt (<em>.po</em>).

en: String not found.
id: String tidak ditemukan.

en: No strings available.
id: Tidak ada string yang tersedia.
