Translate Export (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: select
it: seleziona

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Language
it: Lingua

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Export
it: Esporta

en: Filter
it: Filtra

en: String
it: Testo

en: Clear
it: Cancella

en: Languages
it: Lingue

en: Context
it: Contesto

en: export
it: esporta

en: Language name
it: Nome della lingua

en: Text group
it: Gruppo di testo

en: Export translation
it: Esporta traduzione

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
it: Seleziona la lingua da esportare nel formato Gettext Portable Object (<em>.po</em>)

en: String not found.
it: Testo non trovato.

en: No strings available.
it: Nessun testo disponibile.

en: Multilingual - Internationalization
it: Multilingue - Internazionalizzazione
