Translate Export (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: select
nl: selecteer

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Language
nl: Taal

en: edit
nl: bewerken

en: Export
nl: Exporteren

en: String
nl: Tekenreeks

en: Clear
nl: Wissen

en: Languages
nl: Talen

en: export
nl: exporteer

en: Language name
nl: Taalnaam

en: Text group
nl: Tekstgroep

en: Export translation
nl: Vertaling exporteren

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
nl: Selecteer de taal die u wilt exporteren in gettext Portable Object (<em>.po</em>)-formaat.

en: String not found.
nl: Tekenreeks niet gevonden.

en: No strings available.
nl: Geen tekenreeksen beschikbaar.

en: Multilingual - Internationalization
nl: Meertalig - Internationalisering

en: Export selected
nl: Geselecteerde exporteren
