Translate Export (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: select
fa: انتخاب

en: delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Language
fa: زبان

en: Reset
fa: بازنشانی

en: edit
fa: ویرایش

en: Export
fa: استخراج

en: Filter
fa: فیلتر

en: String
fa: رشته

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Context
fa: زمینه

en: export
fa: صدور

en: Language name
fa: نام زبان

en: Text group
fa: گروه متن

en: Export translation
fa: صدور ترجمه

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
fa: زبان را برای صدور به قالب‌بندی Gettext Portable Object (<em>.po</em>) انتخاب کنید

en: String not found.
fa: رشته یافت نشد.

en: No strings available.
fa: هیچ رشته‌ای موجود نیست.

en: Multilingual - Internationalization
fa: چندزبانه - بین‌المللی‌سازی
