Translate Export (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: select
tr: seç

en: delete
tr: sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Language
tr: Dil

en: Reset
tr: Sıfırla

en: edit
tr: düzenle

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Filter
tr: Süzgeç

en: String
tr: Dize

en: Clear
tr: Temizle

en: Languages
tr: Diller

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: export
tr: dışarı ver

en: Language name
tr: Dil adı

en: Text group
tr: Metin grubu

en: Export translation
tr: Dışarı çeviri aktar

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
tr: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) biçiminde dışarı aktarılacak dili seçiniz.

en: String not found.
tr: Dize bulunamadı.

en: No strings available.
tr: Dizeler mevcut değil.
