Translate Export (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: select
uk: вибір

en: delete
uk: видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Language
uk: Мова

en: Reset
uk: Скинути

en: edit
uk: редагувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Filter
uk: Фільтр

en: String
uk: Рядок

en: Clear
uk: Очистка

en: Languages
uk: Мови

en: Context
uk: Контекст

en: export
uk: експорт

en: Language name
uk: Назва мови

en: Text group
uk: Текстова група

en: Export translation
uk: Експортувати переклад

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
uk: Оберіть мову для експорту в формат Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: String not found.
uk: Рядка не знайдено.

en: No strings available.
uk: Рядкі відсутні.

en: Multilingual - Internationalization
uk: Багатомовність - Інтернаціоналізація
