Translation Overview (7.x-2.0-beta1) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Language
bn: ভাষা

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: published
bn: প্রকাশিত

en: any
bn: যেকোন

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: not sticky
bn: আকর্ষণীয় (স্টিকি) নয়

en: sticky
bn: আকর্ষণীয় (স্টিকি)

en: not promoted
bn: পদোন্নতি প্রাপ্ত না

en: promoted
bn: পদোন্নতি প্রাপ্ত

en: Language neutral
bn: ভাষা নিরপেক্ষ

en: Show only items where
bn: শুধু নিচের শর্ত মেনে চলে এরকম আইটেম দেখাও

en: Outdated translation
bn: সেকেলে (অনেক পুরাতন) অনুবাদ
