Translation Overview (7.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Language
id: Bahasa

en: Priority
id: Prioritas

en: unpublished
id: belum ditayangkan

en: category
id: kategori

en: High
id: Tinggi

en: n/a
id: t/t

en: type
id: tipe

en: Created
id: Dibuat

en: Filter
id: Saring

en: Ignore
id: Abaikan

en: Original
id: Asli

en: published
id: diterbitkan

en: Refine
id: Perhalus

en: Undo
id: Batalkan

en: any
id: apapun

en: not published
id: tidak diterbitkan

en: not sticky
id: tidak diataskan

en: sticky
id: diataskan

en: not promoted
id: tidak dipromosikan

en: promoted
id: dipromosikan

en: Complete
id: Selesai

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: Show only items where
id: Hanya tampilkan entri yang

en: Any
id: Setiap

en: Outdated translation
id: Terjemahan kadaluarsa

en: original
id: orisinil

en: Translations of %title
id: Terjemahan %title

en: Source language
id: Sumber bahasa

en: and where %property is %value
id: dan ketika %property adalah %value

en: where %property is %value
id: dimana  %property adalah %value

en: and where
id: dan dimana
