Translation Overview (7.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: Language
pt: Idioma

en: Priority
pt: Prioridade

en: unpublished
pt: não publicado

en: Reset
pt: Reiniciar

en: category
pt: categoria

en: High
pt: Alta

en: n/a
pt: não disponível

en: type
pt: tipo

en: Created
pt: Criado

en: Ignored
pt: Ignorado

en: Filter
pt: Filtro

en: Domain
pt: Domínio

en: Ignore
pt: Ignorar

en: published
pt: publicado

en: Refine
pt: Refinar

en: Undo
pt: Desfazer

en: any
pt: qualquer

en: not published
pt: não publicado

en: not sticky
pt: não destacado

en: sticky
pt: destacado

en: not promoted
pt: não promovidos

en: promoted
pt: promovidos

en: Complete
pt: Concluída

en: Language neutral
pt: Neutro em relação ao idioma

en: Show only items where
pt: Mostrar apenas os itens onde

en: Any
pt: Qualquer

en: Outdated translation
pt: Tradução desactualizada

en: Untranslated
pt: Não traduzido

en: Translation overview
pt: Visão geral da tradução

en: View the translation status of the site's content.
pt: Ver o estado da tradução do conteúdo do site

en: Provides an overview of the translation status of the site's content.
pt: Fornece uma visão geral do estado da tradução do conteúdo do site.

en: Multilanguage
pt: Vários idiomas

en: Translations of %title
pt: Tradução de %title

en: Source language
pt: Idioma fonte

en: and where %property is %value
pt: e onde %property é %value

en: where %property is %value
pt: onde %property é %value

en: and where
pt: e onde
