Translation Overview (7.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Priority
fa: اولویت

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Reset
fa: بازنشانی

en: category
fa: دسته‌بندی

en: High
fa: زیاد

en: n/a
fa: هیچ

en: type
fa: نوع

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Filter
fa: فیلتر

en: Normal
fa: عادی

en: Domain
fa: دامنه

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: Original
fa: اصلی

en: published
fa: منتشرشده

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: any
fa: همه

en: Multilingual
fa: چند زبانه

en: not published
fa: منتشر نشده

en: not sticky
fa: غیر ماندگار

en: sticky
fa: ماندگار

en: not promoted
fa: ارتقا نیافته

en: promoted
fa: ارتقا داده‌شده

en: Complete
fa: کامل

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Show only items where
fa: نمایش آیتم‌هایی که

en: Any
fa: هر

en: Outdated translation
fa: ترجمه منسوخ

en: Untranslated
fa: ترجمه نشده

en: Translation overview
fa: مرورکلی ترجمه

en: View the translation status of the site's content.
fa: مشاهده وضعیت ترجمه محتوای سایت.

en: original
fa: اصلی

en: Translations of %title
fa: ترجمه‌های %title

en: View the translations assignments.
fa: مشاهده تفویض ترجمه‌ها.

en: and where %property is %value
fa: و %property آنها %value است.

en: where %property is %value
fa: که %property آنها %value است.

en: and where
fa: که
