Translation Overview (7.x-2.0-beta2) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: category
hi: विभाग

en: High
hi: उच्च

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: type
hi: प्रकार

en: Created
hi: निर्मित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Normal
hi: सामान्य

en: Ignore
hi: ध्यान न दे

en: published
hi: प्रकाशित

en: Refine
hi: बेहतर बनाना

en: Undo
hi: पूर्ववत करें

en: any
hi: कोई भी

en: Multilingual
hi: बहुभाषी

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: not sticky
hi: अग्रसर नहीं

en: sticky
hi: अग्रसर

en: not promoted
hi: मुखपृष्ठ से हटाया हुआ

en: promoted
hi: मुखपृष्ठ पर भेजा हुआ

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Show only items where
hi: केवल वही मदों को दिखाएं जहाँ

en: Outdated translation
hi: पुराने अनुवाद

en: Translations of %title
hi: %title का अनुवाद

en: and where %property is %value
hi: कहाँ %property है %value

en: where %property is %value
hi: जहां %property है %value

en: and where
hi: और कहाँ
