Translation Overview (7.x-2.0-beta2) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Language
it: Lingua

en: Priority
it: Priorità

en: unpublished
it: non pubblicato

en: Reset
it: Ripristina

en: category
it: categoria

en: High
it: Alto

en: n/a
it: n/d

en: type
it: tipo

en: Created
it: Creato

en: Ignored
it: Ignorato

en: Filter
it: Filtra

en: Normal
it: Normale

en: Domain
it: Dominio

en: Ignore
it: Ignora

en: Original
it: Originale

en: published
it: pubblicato

en: Refine
it: Definisci meglio

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: any
it: qualsiasi

en: Multilingual
it: Multilingue

en: not published
it: non pubblicato

en: not sticky
it: non sempre in cima

en: sticky
it: sempre in cima

en: not promoted
it: non promosso

en: promoted
it: promosso

en: Complete
it: Completo

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: Show only items where
it: Mostra solo gli elementi dove

en: Any
it: Qualunque

en: Outdated translation
it: Traduzione non aggiornata

en: Untranslated
it: Non tradotto

en: original
it: originale

en: Translations of %title
it: Traduzioni di %title

en: Source language
it: Lingua di origine

en: and where %property is %value
it: e dove %property è %value

en: where %property is %value
it: dove %property è %value

en: and where
it: e dove
