Translation Overview (7.x-2.0-beta2) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Type
ru: Тип

en: Language
ru: Язык

en: Priority
ru: Приоритет

en: unpublished
ru: неопубликовано

en: Reset
ru: Сбросить

en: category
ru: категория

en: High
ru: Высокий

en: n/a
ru: н/д

en: type
ru: тип

en: Created
ru: Создано

en: Ignored
ru: Проигнорировано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Normal
ru: Нормальный

en: Domain
ru: Домен

en: Ignore
ru: Игнорировать

en: Original
ru: Оригинал

en: published
ru: опубликовано

en: Refine
ru: Отбор

en: Undo
ru: Отмена

en: any
ru: любой

en: Multilingual
ru: Многоязычность

en: not published
ru: не опубликовано

en: not sticky
ru: не прикреплено

en: sticky
ru: прикреплено

en: not promoted
ru: не на главной

en: promoted
ru: на главной

en: Complete
ru: Завершён

en: Language neutral
ru: Нейтральный по отношению к языку

en: Show only items where
ru: Показать материалы, у которых

en: Any
ru: Любой

en: Outdated translation
ru: Устаревший перевод

en: Out-of-date
ru: Просрочен

en: Untranslated
ru: Не переведено

en: Provides an overview of the translation status of the site's content.
ru: Обеспечивает обзор статуса перевода содержания сайта.

en: original
ru: оригинал

en: Translations of %title
ru: Перевод %title

en: Source language
ru: Исходный язык

en: untranslated content
ru: не переведено

en: Click to edit it.
ru: Нажмите для редактирования.

en: Click to add it.
ru: Нажмите для добавления.

en: Click to view it.
ru: Нажмите для просмотра.

en: and where %property is %value
ru: и когда %property равно %value

en: where %property is %value
ru: когда %property равно %value

en: and where
ru: и когда

en: Submit settings
ru: Отправить установки
