Translation Overview (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (67 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Language
uk: Мова

en: Priority
uk: Пріоритет

en: unpublished
uk: неопубліковане

en: Reset
uk: Скинути

en: category
uk: категорія

en: High
uk: Високий

en: n/a
uk: н/д

en: type
uk: тип

en: Created
uk: Створено

en: Ignored
uk: Ігнорується

en: Filter
uk: Фільтр

en: Normal
uk: Звичайне

en: Domain
uk: Домен

en: Ignore
uk: Нехтувати

en: Original
uk: Оригінал

en: published
uk: опубліковано

en: Refine
uk: Відібрати

en: Undo
uk: Скасувати

en: any
uk: будь-який

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: not published
uk: не опубліковано

en: not sticky
uk: не прикріплене

en: sticky
uk: прикріплене

en: not promoted
uk: не винесено

en: promoted
uk: винесено

en: Complete
uk: Завершене

en: Language neutral
uk: Нейтральна мова

en: Show only items where
uk: Відображати лише позиції, де

en: Any
uk: Байдуже

en: Outdated translation
uk: Застарілий переклад

en: Out-of-date
uk: Застаріло

en: Untranslated
uk: Не перекладено

en: Translation overview
uk: Огляд перекладів

en: View the translation status of the site's content.
uk: Огляд стану перекладу матеріалів сайту

en: Provides an overview of the translation status of the site's content.
uk: Забезпечує огляд станів перекладу матеріалів сайту.

en: original
uk: оригінал

en: Translations of %title
uk: Переклади для %title

en: The translation priorities have been saved.
uk: Пріоритет перекладів були успішно збережені.

en: There was a problem saving the translation priorities.
uk: Складнощі при збереженні пріоритетів перекладів

en: Up-to-date translation
uk: Актуальний переклад

en: There are no translatable node types on this site.
uk: На цьому сайті відсутні типи матеріалів, доступні для перекладу.

en: Source language
uk: Вихідна мова

en: The table uses the following symbols to indicate the translation status: !original, !current, !outofdate, !missing.
uk: В таблиці використані наступні символи для позначення стану перекладу: !original, !current, !outofdate, !missing.

en: High priority
uk: Високий пріоритет

en: completed translation
uk: завершений переклад

en: out-of-date translation
uk: застарілий переклад

en: untranslated content
uk: неперекладений матеріал

en: with a note
uk: з приміткою

en: Click to edit it.
uk: Клацніть для редагування.

en: Click to add it.
uk: Клацніть для додавання.

en: Click to view it.
uk: Клацніть для перегляду.

en: translation_overview
uk: Перегляд Перекладів

en: Added a column for %langcode to the translation_overview_priority table.
uk: Додано у таблицю translation_overview_priority стовпчик для %langcode.

en: Dropped the %langcode column from the translation_overview_priority table.
uk: Вилучено з таблиці translation_overview_priority стовпчик %langcode.

en: View the translations assignments.
uk: Переглянути призначення перекладів.

en: and where %property is %value
uk: а також %property - %value

en: where %property is %value
uk: де %property - %value

en: and where
uk: а також

en: Submit settings
uk: Надіслати налаштування

en: Allow users to view the translations assignments.
uk: Дозволити користувачами переглядати призначення перекладів.

en: Manage %language translation overview priorities
uk: Керування пріоритетами огляду перекладів на мову %language

en: View translation overview assignments
uk: Перегляд призначень перекладів

en: Translator assignments
uk: Призначення перекладачам

en: @n permissions updated
uk: оновлено повноважень - @n
