Translation Overview (7.x-2.0-beta2) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: Priority
tr: Öncelik

en: unpublished
tr: yayımlanmadı

en: Reset
tr: Sıfırla

en: category
tr: kategori

en: High
tr: Yüksek

en: type
tr: tür

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Ignored
tr: Yok sayılan

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Original
tr: Orjinal

en: published
tr: yayında

en: Refine
tr: Yeniden ayarla

en: Undo
tr: Geri al

en: any
tr: herhangi biri

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: not published
tr: yayında değil

en: not sticky
tr: sabit değil

en: sticky
tr: sabit

en: not promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmemiş

en: promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmiş

en: Complete
tr: Tamam

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: Show only items where
tr: Öyle öğeleri göster ki

en: Any
tr: Herhangi

en: Outdated translation
tr: Güncel olmayan tercüme

en: Untranslated
tr: Çevrilmemiş

en: Translation overview
tr: Çevirilere genel bakış

en: original
tr: orijinal

en: Translations of %title
tr: %title için çeviriler

en: Source language
tr: Kaynak dil

en: and where %property is %value
tr: ve ayrıca %property = %value

en: where %property is %value
tr: %property değeri %value olan

en: and where
tr: ve ayrıca
