Travis Builder (7.x-1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: History
bn: ইতিহাস

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: System
bn: সিস্টেম
