Travis Builder (7.x-1.0-alpha3) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Message
fil: Mensahe

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: History
fil: Kasaysayan

en: System
fil: Sistema
