Travis Builder (7.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: History
hi: इतिहास

en: N/A
hi: एन / ए

en: System
hi: प्रणाली

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन
