Travis Builder (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: History
it: Cronologia

en: N/A
it: N/D

en: System
it: Sistema

en: Completed
it: Completato

en: Pass
it: Superato

en: Fail
it: Fallito
