Travis Builder (7.x-1.0-alpha3) - en to ne translation catalogue (6 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Message
ne: सन्देश

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: History
ne: इतिहास

en: System
ne: प्रणाली
