Travis Builder (7.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Status
fr: État

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: History
fr: Historique

en: System
fr: Système

en: Completed
fr: Terminé

en: Build
fr: Construire

en: Pass
fr: Réussite

en: Fail
fr: Echec

en: Access token
fr: Jeton d'accès
