Travis Builder (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Configurações

en: History
pt: Histórico

en: N/A
pt: N/D

en: System
pt: Sistema

en: Completed
pt: Concluído

en: Pass
pt: Passou

en: Fail
pt: Falhou

en: Access token
pt: Chave de acesso
