Travis Builder (7.x-1.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Status
ur: حالت

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Message
ur: پیغام

en: Settings
ur: ترتیبات

en: History
ur: ہسٹری

en: System
ur: نظام
