Text Review (7.x-2.0) - en to cs translation catalogue (35 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: view
cs: zobrazit

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Override title
cs: Přepsat název

en: Comment
cs: Komentář

en: configure
cs: nastavení

en: Blacklists
cs: Blacklisty

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: locked
cs: zamčeno

en: Languages
cs: Jazyky

en: !date by !username
cs: !date od !username

en: revert
cs: vrátit

en: Revision
cs: Revize

en: current revision
cs: aktuální verze

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: %title has been deleted.
cs: Uzel %title byl smazán.

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost znaků

en: Punctuation
cs: Interpunkce

en: Compare
cs: Porovnat

en: User interface text
cs: Text uživatelského rozhraní
