Text Review (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: enabled
uk: увімкнено

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Override title
uk: Переписати заголовок

en: Comment
uk: Коментар

en: configure
uk: налаштувати

en: Blacklists
uk: Чорні списки

en: Ignore
uk: Нехтувати

en: Blacklist
uk: Чорний список

en: Word count
uk: Кількість слів

en: duplicate
uk: дублікат

en: locked
uk: заблоковано

en: Languages
uk: Мови

en: !date by !username
uk: !date від !username

en: revert
uk: відновити

en: Revision
uk: Редакція

en: current revision
uk: поточна редакція

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: %title has been deleted.
uk: %title було успішно видалено.

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Case insensitive
uk: Нечутливий до регістру

en: Case sensitive
uk: Чутливе до регістру

en: Whitelist
uk: Білий список

en: export
uk: експорт

en: Word Count
uk: Кількість слів

en: Punctuation
uk: Пунктуація

en: Compare
uk: Порівняння

en: Input filter
uk: Фільтр уведення

en: User interface text
uk: Текст інтерфейсу користувача

en: Undetermined
uk: невизначена

en: Difference
uk: Різниця

en: Similarity
uk: Подібність

en: Differences
uk: Відмінності

en: Whitelists
uk: Білі списки

en: %title has been saved.
uk: %title було збережено.
