Text Review (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: enabled
id: hidup

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Override title
id: Judul ditimpa

en: Comment
id: Komentar

en: configure
id: konfigurasi

en: Blacklists
id: Daftar hitam

en: Ignore
id: Abaikan

en: locked
id: terkunci

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Match type
id: Jenis yang sesuai

en: !date by !username
id: !date oleh !username

en: revert
id: kembalikan

en: Revision
id: Revisi

en: current revision
id: revisi terkini

en: Duplicate
id: Duplikat

en: %title has been deleted.
id: %title telah dihapus.

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Case sensitive
id: Karakter sensitif

en: Punctuation
id: Tanda baca

en: User interface text
id: Teks antarmuka anggota
