Tribune (7.x-3.10) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: File
bn: ফাইল

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: History
bn: ইতিহাস

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: File attachments
bn: ফাইল এটাচমেন্ট সমূহ
