Tribune (7.x-3.10) - en to fil translation catalogue (22 entries)

en: Username
fil: Bansag

en: Type
fil: Uri

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Language
fil: Wika

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Search
fil: Hanapin

en: Message
fil: Mensahe

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Sunday
fil: Linggo

en: Monday
fil: Lunes

en: Tuesday
fil: Martes

en: Wednesday
fil: Miyerkules

en: Thursday
fil: Huwebes

en: Friday
fil: Biyernes

en: Saturday
fil: Sabado

en: Add
fil: Idagdag

en: History
fil: Kasaysayan

en: Post
fil: Paskil

en: Anonymous
fil: Hindi kilala

en: File attachments
fil: Pag-angkat ng mga talaksan
