Tribune (7.x-3.10) - en to ku translation catalogue (31 entries)

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Type
ku: جۆر

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Language
ku: زمان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: File
ku: پەڕگە

en: Search
ku: گەڕان

en: None
ku: هیچ

en: Message
ku: پەیام

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: History
ku: مێژوو

en: Statistics
ku: ئامار

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Post
ku: بڵاوکراوە

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: Maximum length
ku: گەورەترین درێژی

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Anonymous users
ku: بەکارهێنەرە نەناسراوەکان

en: File attachments
ku: لکاندنی پاشکۆ

en: UTC
ku: کاتی جیهانی
