Tribune (7.x-3.10) - en to ur translation catalogue (26 entries)

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Language
ur: زبان

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: File
ur: فائل

en: Search
ur: تلاش

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Message
ur: پیغام

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Sunday
ur: اتوار

en: Monday
ur: سوموار

en: Tuesday
ur: منگل

en: Wednesday
ur: بدھ

en: Thursday
ur: جمعرات

en: Friday
ur: جمعہ

en: Saturday
ur: سنیچر

en: Access
ur: رسائی

en: Add
ur: شامل کریں

en: History
ur: ہسٹری

en: Statistics
ur: اعدادوشمار

en: User
ur: صارف

en: Maximum length
ur: حد لمبائی

en: Anonymous
ur: گمنام
