Tribune (7.x-3.11) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: File
hi: फ़ाइल

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Weather
hi: मौसम

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Access
hi: पहुंच

en: Add
hi: जोड़ें

en: History
hi: इतिहास

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Post
hi: पोस्ट

en: Basic
hi: सामान्य

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: IP
hi: अंतरजाल संलेख

en: Anonymous users
hi: अनाम उपयोगकर्ता

en: File attachments
hi: संचिका संलग्नी

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Remote authentication
hi: सुदूर प्रमाणीकरण

en: Authentication cookie
hi: प्रमाणीकरण कुकी
