Tribune (7.x-3.11) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Access
id: Akses

en: Add
id: Tambah

en: History
id: Riwayat

en: Statistics
id: Statistik

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: Post
id: Pos

en: Basic
id: Dasar

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Anonymous
id: Anonim

en: Anonymous users
id: Pengguna anomin

en: File attachments
id: Sisipan file

en: Authentication
id: Autentikasi

en: File upload
id: Unggah File

en: Upgrade
id: Peningkatan

en: Filter format
id: Format filter
