Tribune (7.x-3.2) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: File
pt: Arquivo

en: Search
pt: Buscar

en: Message
pt: Mensagem

en: Weather
pt: Condições meteorológicas

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Access
pt: Acesso

en: Add
pt: Adicionar

en: History
pt: Histórico

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Usuário

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Anonymous users
pt: Usuários anônimos

en: Authenticated users
pt: Usuários autenticados

en: Nickname
pt: Apelido

en: File attachments
pt: Arquivos anexados

en: Time format
pt: Formato de hora

en: Authentication
pt: Autenticação

en: All users
pt: Todos os usuários

en: Metric
pt: Metrico

en: Importing
pt: Importando

en: Remote
pt: Remoto

en: Nobody
pt: Ninguém

en: File upload
pt: Envio de arquivo

en: Search messages
pt: Procurar mensagens

en: Upgrade
pt: Atualizar
