Tribune (7.x-3.3) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Access
it: Accesso

en: Add
it: Aggiungi

en: History
it: Cronologia

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: Post
it: Contenuto

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Anonymous users
it: Utenti anonimi (non registrati)

en: Authenticated users
it: Utenti autenticati

en: File attachments
it: File allegati

en: Time format
it: Formato ora

en: Authentication
it: Autenticazione

en: All users
it: Tutti gli utenti

en: Active users
it: Utenti attivi

en: Metric
it: Metrico

en: Importing
it: Importazione

en: File upload
it: Caricamento file

en: Upgrade
it: Aggiorna

en: Filter format
it: Formato del filtro

en: Nicknames
it: Soprannome
