Tribune (7.x-3.4) - en to da translation catalogue (47 entries)

en: Username
da: Brugernavn

en: Remove
da: Fjern

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: File
da: Fil

en: Search
da: Søg

en: Message
da: Meddelelse

en: Weather
da: Vejr

en: Settings
da: Indstillinger

en: Save
da: Gem

en: Access
da: Adgang

en: Add
da: Tilføj

en: History
da: Historik

en: Unknown
da: Ukendt

en: User
da: Bruger

en: Post
da: Indlæg

en: km/h
da: km/t

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Anonymous
da: Anonym

en: Anonymous users
da: Anonyme brugere

en: Authenticated users
da: Registrerede brugere

en: Nickname
da: Kælenavn

en: File attachments
da: Vedhæftede filer

en: Time format
da: Tidsformat

en: Authentication
da: Godkendelse

en: All users
da: Alle brugere

en: read
da: læst

en: Active users
da: Aktive brugere

en: Local
da: Lokal

en: Metric
da: Metrisk

en: Reload
da: Genindlæs

en: Importing
da: IMport

en: File upload
da: Fil upload

en: Tribune settings
da: Tribune indstillinger

en: Messages by date
da: Beskeder sorteret efter dato

en: See all the messages posted at a specific date.
da: Vis alle beskeder sendt på en specifik dato.

en: By date
da: Efter dato

en: Messages by user
da: Beskeder efter bruger

en: See all the messages posted by an user.
da: Vis alle bekseder sendt af en given bruger.

en: Search messages
da: Søg i beskeder

en: Search messages containing a string.
da: Søg efter beskeder der indeholder en given streng

en: Delete this post
da: Slet denne besked

en: Provides a 'tribune', or 'board' with advanced features like clickable clocks and highlighting
da: Tilbyder en 'tribune' eller en 'opslagstavle' med avanceret funktionalitet som f.eks. klikbare ure og markeringer

en: Totoz server
da: Totoz-server

en: Upgrade
da: Opgradér

en: Filter format
da: Filterformat
