Tribune (7.x-3.5) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Language
ja: 言語

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: File
ja: ファイル

en: Search
ja: 検索

en: Message
ja: メッセージ

en: Weather
ja: 天気

en: Settings
ja: 設定

en: Save
ja: 保存

en: Access
ja: アクセス

en: Add
ja: 追加

en: History
ja: 履歴

en: Unknown
ja: 不明

en: User
ja: ユーザー

en: Post
ja: 投稿

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Anonymous users
ja: 匿名ユーザー

en: Authenticated users
ja: 認証済みユーザー

en: Nickname
ja: ニックネーム

en: File attachments
ja: ファイルの添付

en: Authentication
ja: 認証

en: Server
ja: サーバー

en: read
ja: 読込

en: Active users
ja: アクティブなユーザー

en: Metric
ja: メートル法

en: Reload
ja: 再読込

en: Importing
ja: インポート

en: Nobody
ja: 誰もいない

en: Search messages
ja: メッセージを検索

en: Upgrade
ja: アップグレード

en: Filter format
ja: フィルターフォーマット
