Tribune (7.x-3.5) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: File
nl: Bestand

en: Search
nl: Zoeken

en: Message
nl: Bericht

en: Weather
nl: Weer

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Access
nl: Toegang

en: Add
nl: Toevoegen

en: History
nl: Historie

en: Unknown
nl: Onbekend

en: User
nl: Gebruiker

en: Post
nl: Bericht

en: km/h
nl: km/u

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Anonymous users
nl: Anonieme gebruikers

en: Authenticated users
nl: Geverifieerde gebruikers

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: File attachments
nl: Bestandsbijlagen

en: Time format
nl: Tijdformaat

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: All users
nl: Alle gebruikers

en: read
nl: lezen

en: Active users
nl: Actieve gebruikers

en: Local
nl: Lokaal

en: Metric
nl: Metrisch

en: Importing
nl: Aan het importeren

en: Remote
nl: Op afstand

en: File upload
nl: Bestandsupload

en: XML URL
nl: XML-URL

en: Upgrade
nl: Upgraden

en: Filter format
nl: Filter formaat

en: Nicknames
nl: Bijnamen
