Tribune (7.x-3.6) - en to os translation catalogue (20 entries)

en: Username
os: Архайæджы ном

en: Type
os: Тип

en: Remove
os: Схаф

en: Language
os: Æвзаг

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: File
os: Файл

en: Search
os: Агуырд

en: Message
os: Хъусинаг

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Save
os: Ныффысс

en: Sunday
os: хуыцаубон

en: Monday
os: къуырисæр

en: Tuesday
os: дыццæг

en: Wednesday
os: æртыццæг

en: Thursday
os: цыппæрæм

en: Friday
os: майрæмбон

en: Saturday
os: сабат

en: Add
os: Бафтау

en: History
os: Истори
