Tribune (7.x-3.7) - en to uk translation catalogue (74 entries)

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: File
uk: Файл

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weather
uk: Погода

en: Settings
uk: Налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Access
uk: Доступ

en: Add
uk: Додати

en: History
uk: Історія

en: Statistics
uk: Статистика

en: Unknown
uk: Невідомо

en: User
uk: Користувач

en: Post
uk: Допис

en: Basic
uk: Основні

en: km/h
uk: км/г

en: mph
uk: миль/год

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Smileys
uk: Смайлики

en: Anonymous users
uk: Анонімні користувачі

en: Authenticated users
uk: Авторизовані користувачі

en: Nickname
uk: Псевдонім

en: File attachments
uk: Приєднані файли

en: Time format
uk: Формат часу

en: Countries
uk: Країни

en: Stylesheet
uk: Стиль

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Server
uk: Сервер

en: All users
uk: Усі користувачі

en: read
uk: читання

en: Upload path
uk: Шлях завантаження

en: Active users
uk: Активні користувачі

en: Local
uk: Локаль

en: Others
uk: Інші

en: Stars
uk: Зірочки

en: Metric
uk: Метрична

en: Reload
uk: Перезавантажити

en: Importing
uk: Імпортування

en: Remote
uk: Віддалений

en: Light
uk: Світла

en: Nobody
uk: Ніхто

en: File upload
uk: Відвантаження файлів

en: Messages by date
uk: Повідомлення по даті

en: See all the messages posted at a specific date.
uk: Подивитися всі повідомлення, відправлені в певний день.

en: By date
uk: По даті

en: Messages by user
uk: Повідомлень по авторі

en: See all the messages posted by an user.
uk: Подивитися всі повідомлення, відправлені певним користувачем.

en: Search messages
uk: Пошук повідомлень

en: Search messages containing a string.
uk: Шукати повідомлення, що містять рядок.

en: Tribune
uk: Трибуна

en: Delete this post
uk: Видалити цю статтю

en: Totoz server
uk: Сервер totoz

en: moderation
uk: перевірка

en: Unban
uk: Зняти заборону

en: Upgrade
uk: Модернізація

en: Filter format
uk: Формат фільтру

en: Imperial
uk: Англійська

en: Dark
uk: Темний

en: User-agent
uk: Користувацький агент

en: write
uk: запис
