Tribune (7.x-3.8) - en to ast translation catalogue (30 entries)

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: File
ast: Ficheru

en: Search
ast: Guetar

en: None
ast: Nengún

en: Message
ast: Mensax

en: Settings
ast: Preferencies

en: Save
ast: Guardar

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Add
ast: Amestar

en: History
ast: Historial

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Post
ast: Espublizar

en: Basic
ast: Básicu

en: Maximum length
ast: Llargor máximu

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Anonymous users
ast: Usuarios anónimos

en: File attachments
ast: Ficheros axuntos
