Tribune (7.x-3.8) - en to de translation catalogue (62 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Type
de: Typ

en: Remove
de: Entfernen

en: Language
de: Sprache

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: File
de: Datei

en: Search
de: Suche

en: None
de: Keine

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Weather
de: Wetter

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: Access
de: Zugriff

en: Add
de: Hinzufügen

en: History
de: Verlauf

en: Statistics
de: Statistiken

en: Unknown
de: Unbekannt

en: User
de: Benutzer

en: Post
de: Beitrag

en: Basic
de: Basis

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Anonymous
de: Gast

en: IP
de: IP-Adresse

en: Anonymous users
de: Gäste

en: Authenticated users
de: Angemeldete Benutzer

en: Nickname
de: Spitzname

en: File attachments
de: Dateianhänge

en: Time format
de: Zeitformat

en: Countries
de: Länder

en: Number of posts to display
de: Anzahl der anzuzeigenden Beiträge

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Raw XML
de: Roh-XML

en: All users
de: Alle Benutzer

en: read
de: lesen

en: Upload path
de: Pfad zum Speichern von Dateien

en: Active users
de: Aktive Benutzer

en: Local
de: Lokal

en: Others
de: Andere

en: Stars
de: Sterne

en: Metric
de: Metrisch

en: Reload
de: Neu laden

en: Importing
de: Importiert

en: Remote
de: Entfernt

en: Light
de: Hell

en: Nobody
de: Niemand

en: File upload
de: Datei-Upload

en: By date
de: Nach Datum

en: Search messages
de: Nachrichten suchen

en: XML URL
de: XML-URL

en: User-Agent
de: Browserkennung

en: Filter format
de: Filterformat

en: Dark
de: Dunkel

en: Post URL
de: Beitrags-URL

en: Nicknames
de: Spitzname
