Tribune (7.x-3.8) - en to ru translation catalogue (70 entries)

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Remove
ru: Удалить

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: File
ru: Файл

en: Search
ru: Поиск

en: None
ru: Нет

en: Message
ru: Сообщение

en: Weather
ru: Погода

en: Settings
ru: Настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Access
ru: Доступ

en: Add
ru: Добавить

en: History
ru: История

en: Statistics
ru: Статистика

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: Post
ru: Сообщение

en: Basic
ru: Основное

en: km/h
ru: км/ч

en: mph
ru: миль/ч

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Anonymous
ru: Гость

en: Smileys
ru: Смайлы

en: Anonymous users
ru: Анонимные пользователи

en: Authenticated users
ru: Зарегистрированные пользователи

en: File attachments
ru: Прикрепленные файлы

en: Time format
ru: Формат времени

en: Countries
ru: Страны

en: Stylesheet
ru: Стили

en: Authentication
ru: Аутентификация

en: Server
ru: Сервер

en: All users
ru: Все пользователи

en: read
ru: прочитано

en: Upload path
ru: Путь загрузки

en: Active users
ru: Активные пользователи

en: Local
ru: Локально

en: Others
ru: Другие

en: Stars
ru: Звёзды

en: Metric
ru: Метрическая

en: Reload
ru: Обновить

en: Importing
ru: Импортирование

en: Light
ru: Светлая

en: UTC
ru: Всемирное время

en: File upload
ru: Загрузка файла

en: Tribune settings
ru: Настройки Трибуны

en: Messages by date
ru: Сообщения по дате

en: See all the messages posted at a specific date.
ru: Посмотреть все сообщения, отправленные в определённый день.

en: By date
ru: По дате

en: Messages by user
ru: Сообщений по автору

en: See all the messages posted by an user.
ru: Посмотреть все сообщения, отправленные определённым пользователем.

en: Search messages
ru: Искать сообщения

en: Search messages containing a string.
ru: Искать сообщения, содержащие строку.

en: Tribune
ru: Трибуна (чат)

en: Delete this post
ru: Удалить это сообщение

en: Provides a 'tribune', or 'board' with advanced features like clickable clocks and highlighting
ru: Предоставляет 'трибуну' (или 'доску') c набором дополнительных функций, таких, например, как подсветка

en: Totoz server
ru: Сервер totoz

en: moderation
ru: проверка

en: Upgrade
ru: Обновить

en: Filter format
ru: Формат фильтра

en: Dark
ru: Темный
