Tribune (7.x-3.9) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: File
tr: Dosya

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Message
tr: İleti

en: Weather
tr: Hava Durumu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Access
tr: Erişim

en: Add
tr: Ekle

en: History
tr: Geçmiş

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: User
tr: Kullanıcı

en: Post
tr: Gönderi

en: Basic
tr: Temel

en: km/h
tr: km/s

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Smileys
tr: İfadeler

en: Anonymous users
tr: Adsız kullanıcılar

en: Authenticated users
tr: Kayıtlı kullanıcılar

en: File attachments
tr: Dosya ekleri

en: Countries
tr: Ülkeler

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Local
tr: Yerel

en: Stars
tr: Yıldızlar

en: Nobody
tr: Hiç kimse

en: UTC
tr: UTC (Universal Time Coordinated: Koordine Edilmiş Evrensel Zaman)

en: File upload
tr: Dosya yüklemesi

en: Search messages
tr: İletileri ara

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: Filter format
tr: Süzgeç biçimi
