Trick Question (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Cancel
da: Annullér

en: Save
da: Gem

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: Explanation
da: Forklaring

en: User registration
da: Brugerregistrering

en: Your settings have been saved
da: Indstillingerne er gemt.

en: Ask this question when showing the forms.
da: Spørg om dette i følgende formularer.

en: Only allow submissions with this answer (letter case is ignored).
da: TIllad kun indsendelse af formularerne ved dette svar (ingen forskel på store og små bogstaver).

en: Yes, this is a trick question and easy to answer.<br />We ask it because spam bots are too stupid to answer correctly, while humans are not.
da: Ja, dette er et dumt spørgsmål med et nemt svar, men det er der kun fordi spam robotter er for dumme til at besvare den slags, mens mennesker ikke er.

en: The explanation to show to the user. Enter &lt;none&gt; for no explanation or leave empty for default explanation.
da: Forklaringen der vises til brugerne. Indtast &lt;none&gt; hvis der ikke skal være nogen forklaring.

en: You can control <a href="!url">trick question per role using permissions</a>.
da: Man kan kontrollere <a href="!url">trick question pr. rolle under tilladelser</a>.

en: Comment submission
da: Indsendelse af kommentarer

en: Add a trick question to the selected forms.
da: Tilføj Trick Question til de valgte formularer

en: Other form ID's
da: Andre formular-ID'er

en: You can manually add the ID of any form you want to equip with a Trick Question. Write one ID on each line.
da: Indtast Drupal formular-ID'er for de formlarer, der skal have Trick Question. Et ID på hver linie.

en: You must answer the trick question correctly.
da: Spørgsmålet skal besvares rigtigt.

en: Error in the Trick Question setup. Contact the admin.
da: Fejl ved Trick Question. Kontakt administratoren.

en: administer trick question
da: administrér trick question

en: skip trick question
da: forbigå trick question

en: Set up Trick Question.
da: Indstil Trick Question

en: Super simple Captcha-function for forms
da: Enkel Captcha-funktion til formularer.
