Tripal (7.x-3.0-beta2) - en to ka translation catalogue (56 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: select
ka: მონიშვნა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Type
ka: ტიპი

en: Subject
ka: სათაური

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Action
ka: ოპერაცია

en: Version
ka: ვერსია

en: File
ka: ფაილი

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Search
ka: ძიება

en: Synonyms
ka: სინონიმები

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Export
ka: ექსპორტი

en: Label
ka: სათაური

en: Help
ka: დახმარება

en: Update
ka: განახლება

en: Add
ka: დამატება

en: Vocabularies
ka: ლექსიკონები

en: Updated
ka: განახლებულია

en: Find content
ka: შიგთავსის ძიება

en: Configure
ka: კონფიგურირება

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: Created
ka: შექმნილია

en: Year
ka: წელი

en: Add content
ka: კონტენტის დამატება

en: Database
ka: მონაცემტა ბაზა

en: Extensions
ka: გაფართოებები

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Group ID
ka: ჯგუფის ID

en: Vocabulary
ka: ლექსიკონი

en: Vocabulary ID
ka: ლექსიკონის ID

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Does not contain
ka: არ შეიცავს

en: Is equal to
ka: უდრის

en: Is not equal to
ka: არ უდრის

en: Table
ka: ცხრილი

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Your settings have been saved.
ka: თქვენი პარამეტრები შენახულია.

en: Publish
ka: გამოქვეყნება

en: empty
ka: ცარიელი

en: Abbreviation
ka: აბრევიატურა
