Tripal (7.x-3.0-rc1) - en to hu translation catalogue (195 entries)

en: Title
hu: Cím

en: select
hu: választás

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Priority
hu: Fontosság

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Projects
hu: Projektek

en: Project
hu: Projekt

en: Version
hu: Verzió

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Synonyms
hu: Szinonimák

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Update
hu: Frissítés

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Add
hu: Hozzáadás

en: URL
hu: Webcím

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Updated
hu: Frissítve

en: Find content
hu: Tartalom keresése

en: Configure
hu: Beállít

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Created
hu: Létrehozva

en: Year
hu: Év

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Database
hu: Adatbázis

en: Off
hu: Ki

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Contacts
hu: Névjegyek

en: Custom
hu: Egyéni

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Group ID
hu: Csoportazonosító

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Term
hu: Kifejezés

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Authored by
hu: Szerző

en: Details
hu: Részletek

en: Stock
hu: Készlet

en: Jobs
hu: Munkák

en: Table
hu: Táblázat

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Targets
hu: Célok

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Template
hu: Sablon

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Constant
hu: Állandó

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Object
hu: Objektum

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Start Time
hu: Kezdés ideje

en: End Time
hu: Befejezés ideje

en: Schema
hu: Séma

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Reverse
hu: Fordított

en: Not published
hu: Rejtett

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Migrate
hu: Költöztetés

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Analysis
hu: Elemzés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Publish
hu: Közzététel

en: debug
hu: hibakeresés

en: Publications
hu: Közlemények

en: Aggregate
hu: Összevonás

en: Skip
hu: Kihagy

en: empty
hu: üres

en: Logo Type
hu: Logó típusa

en: contains
hu: tartalmazza

en: Filter Type
hu: Szűrés típusa

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Column
hu: Oszlop

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Formatter
hu: Formázó

en: Image Width
hu: Kép szélesség

en: Available Tokens
hu: Elérhető vezérjelek

en: Edit Link
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Citation
hu: Idézet

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Relationship Type
hu: Kapcsolat típusa

en: Callback
hu: Visszahívás

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
hu: Ennek az elemnek a kezelője hibás, vagy hiányzik. Ha a kezelőt egy modul biztosítja és tiltva lett, akkor a modul engedélyezése visszaállíthatja. Egyéb esetekben az elem valószínűleg törölhető.

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: exposed
hu: felfedett

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: Template ID
hu: Sablon azonosítója

en: Sort descending
hu: Csökkenő rendezés

en: Sort ascending
hu: Növekvő rendezés

en: Contact Type
hu: Kapcsolat típusa

en: Publication Type
hu: Közlemény típusa

en: Library
hu: Könyvtár

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Length is shorter than
hu: A hossz rövidebb, mint

en: shorter than
hu: rövidebb, mint

en: Length is longer than
hu: A hossz nagyobb, mint

en: longer than
hu: nagyobb, mint

en: Vocabulary Name
hu: Szótárnév

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Bundle ID
hu: Mezőköteg azonosítója

en: Remote URL
hu: Távoli webcím

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: Node Settings
hu: Tartalom beállításai

en: Field storage engine not found.
hu: A mezőtároló motor nem található.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket kivéve ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
hu: Ez a rendezés nincs felfedve. Fel kell fedni, hogy a felhasználók módosíthassák.

en: Expose sort
hu: Rendezés felfedése

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
hu: Ez a rendezés felfedett. Ha el van rejtve, a felhasználók nem tudják módosítani.

en: Hide sort
hu: Rendezés elrejtése

en: Whether or not the content is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Provide a simple link to the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalomra mutató hivatkozást biztosít.

en: Provide a simple link to edit the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalom szerkesztésére mutató hivatkozást biztosít.

en: Provide a simple link to delete the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalom törlésére mutató hivatkozást biztosít.

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.

en: Link this field to the original piece of content
hu: A mező egyben hivatkozás is legyen az eredeti tartalomra

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
hu: Rendezés felfedése a látogatóknak, hogy módosíthassák

en: Map Name
hu: Térkép neve

en: There was a problem creating field %label: !message
hu: %label mező létrehozásakor hiba történt: !message.

en: grouped
hu: csoportosított

en: Custom output for TRUE
hu: Egyéni kimenet IGAZ esetén

en: Custom output for FALSE
hu: Egyéni kimenet HAMIS esetén

en: Colored
hu: Színes

en: Source URI
hu: Forrás URI

en: Enable/Disable Functionality
hu: Funkcionalitás engedélyezése/letiltása
