Tripal (7.x-3.0-rc3) - en to fi translation catalogue (170 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: select
fi: valitse

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Projects
fi: Projektit

en: Project
fi: Projekti

en: Version
fi: Versio

en: view
fi: näkymä

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Synonyms
fi: Synonyymit

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Update
fi: Päivitys

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Add
fi: Lisää

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Find content
fi: Etsi sisältöä

en: Configure
fi: Määrittele

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Year
fi: Vuosi

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Database
fi: Tietokanta

en: Off
fi: Pois päältä

en: Contacts
fi: Yhteyshenkilöt

en: Custom
fi: Oma

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Vocabulary ID
fi: Sanaston ID

en: Term
fi: Termi

en: Contains
fi: Sisältää

en: Does not contain
fi: Ei sisällä

en: Is less than
fi: On pienempi kuin

en: Is less than or equal to
fi: On pienempi tai yhtäsuuri kuin

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: Is greater than or equal to
fi: On suurempi tai yhtäsuuri kuin

en: Is greater than
fi: On suurempi kuin

en: Is not equal to
fi: Ei ole yhtä kuin

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Stock
fi: Varasto

en: Table
fi: Taulukko

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Targets
fi: Kohteet

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: Authored on
fi: Luotu

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feature
fi: Ominaisuus

en: Constant
fi: Vakio

en: Publishing options
fi: Julkaisuasetukset

en: Query
fi: Kysely

en: None.
fi: Ei mitään.

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: Reverse
fi: Käänteinen järjestys

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: Relationships
fi: Suhteet

en: Migrate
fi: Muuta

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Delete File
fi: Poista tiedosto

en: Output format
fi: Tulostusmuoto

en: Analysis
fi: Analyysi

en: Apply
fi: Käytä

en: Publish
fi: Julkaise

en: Aggregate
fi: Aggregoi

en: empty
fi: tyhjä

en: contains
fi: sisältää

en: Column
fi: Palsta

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Formatter
fi: Muokkaaja

en: Edit Link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Citation
fi: Sitaatti

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Is empty (NULL)
fi: On tyhjä (NULL)

en: not empty
fi: ei tyhjä

en: Ends with
fi: Päättyy merkkeihin

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Callback
fi: Paluufunktio

en: Abbreviation
fi: Lyhennetty muoto

en: Broken/missing handler
fi: Rikkinäinen/puuttuva hallintakomento

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
fi: Elementin hallintakomento on rikkinäinen eikä sitä voida käyttää. Jos moduuli jota hallintakomento käyttää on poistettu käytöstä, moduulin uudelleenaktivointi voi korjata hallintakomennon. Muussa tapauksessa voit luultavasti poistaa tämän elementin.

en: If checked, true will be displayed as false.
fi: Mikäli valittuna, true näytetään falsena.

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: exposed
fi: näytetty

en: begins
fi: alkaa

en: ends
fi: päättyy

en: Sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: Library
fi: Kirjasto

en: Does not start with
fi: Ei ala merkeillä

en: not_begins
fi: ei_ala

en: Does not end with
fi: Ei pääty merkkeihin

en: not_ends
fi: ei_pääty

en: Hide empty fields
fi: Piilota tyhjät kentät

en: Libraries
fi: Kirjastot

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Exposed
fi: Näytetään käyttäjille

en: Download File
fi: Lataa tiedosto

en: Bundle ID
fi: Paketin ID

en: Is not empty (NOT NULL)
fi: Ei ole tyhjä (NOT NULL)

en: Can't handle more than one field storage engine
fi: Järjestelmä voi käyttää ainoastaan yhtä kenttien tallennusmoottoria kerrallaan

en: Field storage engine not found.
fi: Kenttien tallennusmoottoria ei löytynyt.

en: Delete Template
fi: Poista template

en: File Usage
fi: Tiedoston käyttö

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
fi: Sinun on valittava arvo paitsi jos suodatin on käyttjille näkyvä ei-pakollinen suodatin.

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
fi: Lajittelua ei näytetä käyttäjille. Paljasta se mahdollistaaksesi sen muuttamisen.

en: Expose sort
fi: Käyttäjille näytettävä lajittelu

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
fi: Lajittelua ei näytetä käyttäjille. Jos piilotat sen, käyttäjät eivät voi muuttaa sitä.

en: Hide sort
fi: Piilota lajittelu

en: Whether or not the content is published.
fi: Onko sisältö julkaistu vai ei.

en: Provide a simple link to the content.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki sisältöön.

en: Provide a simple link to edit the content.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki sisällön muokkaamiseksi.

en: Provide a simple link to delete the content.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki sisällön poistamiseksi.

en: Enable to override this field's links.
fi: Salli ylikirjoitus tämän kentän linkeille.

en: Link this field to the original piece of content
fi: Linkitä kenttä alkuperäiseen sisältöönsä

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
fi: Paljasta lajittelu käyttäjille mahdollistaaksesi sen muuttamisen

en: There was a problem creating field %label: !message
fi: Kentän %label luomisessa ilmeni ongelmia: !message

en: grouped
fi: ryhmitetty

en: Custom output for TRUE
fi: Muokattu tuloste arvolle TRUE

en: Custom output for FALSE
fi: Kustomoitu tuloste arvolle FALSE

en: Search result highlighting input
fi: Valittu hakutulos
