Tripal (7.x-3.0) - en to oc translation catalogue (153 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Priority
oc: Prioritat

en: Action
oc: Accion

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Projects
oc: Projèctes

en: Project
oc: Projèctes

en: view
oc: veire

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Synonyms
oc: Sinonimes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Add
oc: Apondre

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Notes
oc: Nòtas

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Find content
oc: Recercar de contenguts

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Files
oc: Fichièrs

en: Contact
oc: Contacte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Year
oc: Annada

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Off
oc: Desactivat

en: Custom
oc: Personalizat

en: Comment
oc: Comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: Identificant (ID) de vocabulari

en: Term
oc: Tèrme

en: Contains
oc: Conten

en: Does not contain
oc: Conten pas

en: Is less than
oc: Es inferior a

en: Is less than or equal to
oc: Es inferior o egal a

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is greater than or equal to
oc: Es superior o egal a

en: Is greater than
oc: Es superior a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Details
oc: Detalhs

en: Table
oc: Tablèu

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Users
oc: Utilizaires

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Template
oc: Modèl

en: Expiration Date
oc: Data d'expiracion

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Notifications
oc: Notificacions

en: Regular expression
oc: Expression régulara

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: Source
oc: Font

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Feature
oc: Foncionalitat

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Query
oc: Requèsta

en: None.
oc: Pas cap.

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Algorithm
oc: Algoritme

en: Schema
oc: Esquèma

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Reverse
oc: Inversat

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Relationships
oc: Relacions

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Apply
oc: Aplicar

en: Publish
oc: Publicar

en: Aggregate
oc: Agregar

en: empty
oc: vide

en: contains
oc: cont=en

en: Column
oc: Colomna

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Starts with
oc: Commence per

en: Citation
oc: Citacion

en: Show All
oc: Mostrar tous

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: Ends with
oc: Finit per

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: Broken/missing handler
oc: Gestionari défectueux/mancant

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
oc: Lo gestionari d'aqueste element es défectueux o absent e ne pòt doncas pas èsser utilizat. Se un modul fournissant aqueste gestionari a été desactivat, sa réactivation poiriá lo restablir. Se es pas lo cas, il es conseillé de suprimir aqueste element.

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: Se aquesta opcion es marcada, Vrai apparaîtra coma Faux.

en: - Any -
oc: - Tot -

en: exposed
oc: expausat

en: begins
oc: commence

en: ends
oc: finit

en: Sort descending
oc: Triar per òrdre descreissent

en: Sort ascending
oc: Triar per òrdre creissent

en: Does not start with
oc: Ne commence pas per

en: Does not end with
oc: S'acaba pas per

en: Hide empty fields
oc: Amagar los camps voids

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Exposed
oc: Expausat

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)

en: Can't handle more than one field storage engine
oc: Se pòt pas gerir mai d'un motor d'emmagazinament de camp.

en: Field storage engine not found.
oc: Impossible de trobar lo motor d'emmagazinament del camp.

en: File Usage
oc: Utilizacion del fichièr

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
oc: Vos cal seleccionar una valor, a mens qu'aquò ne siá un filtre expausat non requis.

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
oc: Aquesta triada es pas expausada. Expausatz-la per permetre als utilizaires de la modificar.

en: Expose sort
oc: Expausar la triada

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
oc: Aquesta triada es expausada. Se l'amagatz, los utilizaires la poiràn pas modificar.

en: Hide sort
oc: Amagar la triada

en: Whether or not the content is published.
oc: Se lo contengut deu èsser publicat o pas.

en: Provide a simple link to the content.
oc: Provesir un ligam cap al contengut.

en: Provide a simple link to edit the content.
oc: Provesir un ligam per modificar lo contengut.

en: Provide a simple link to delete the content.
oc: Provesir un ligam per suprimir lo contengut.

en: Enable to override this field's links.
oc: Activar per suplantar los ligams del camp.

en: Link this field to the original piece of content
oc: Ligar aqueste camp a l'element de contengut originel

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
oc: Expausar aquesta triada als visitors, per lor permetre de lo modificar
