Tripal (7.x-3.1) - en to ast translation catalogue (70 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Version
ast: Versión

en: view
ast: vista

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Synonyms
ast: Sinónimos

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Export
ast: Esportar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Help
ast: Aida

en: Update
ast: Anovar

en: Small
ast: Pequeñu

en: Large
ast: Grande

en: Add
ast: Amestar

en: Updated
ast: Anováu

en: Find content
ast: Guetar conteníu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Continue
ast: Siguir

en: Configure
ast: Configurar

en: Files
ast: Ficheros

en: Contact
ast: Contautu

en: Created
ast: Fechu

en: Add content
ast: Amestar conteníu

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Vocabulary
ast: Vocabulariu

en: Vocabulary ID
ast: ID del vocabulariu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Details
ast: Detalles

en: Table
ast: Tabla

en: Configuration
ast: Configuración

en: Users
ast: Usuarios

en: Save changes
ast: Guardar cambeos

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Optional
ast: Opcional

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Publishing options
ast: Opciones d'espublización

en: None.
ast: Nengún.

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha

en: Your settings have been saved.
ast: Guardáronse les tos preferencies.

en: Not published
ast: Ensin espublizar
