Tripal (7.x-3.1) - en to nn translation catalogue (82 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Group
nn: Gruppe

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: On
nn: På

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Synonyms
nn: Synonym

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Export
nn: Eksporter

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Update
nn: Oppdater

en: Notes
nn: Notat

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Find content
nn: Finn innhald

en: Continue
nn: Hald fram

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: Year
nn: År

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Off
nn: Av

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Contains
nn: Inneheld

en: Does not contain
nn: Ikkje inneheld

en: Is less than or equal to
nn: Er mindre enn eller lik

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is greater than or equal to
nn: Er større enn eller lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Details
nn: Detaljar

en: Table
nn: Tabell

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Users
nn: Brukarar

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Optional
nn: Valfri

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: Authored on
nn: Skrive

en: Leave blank for %anonymous.
nn: La feltet vera tomt for å velge %anonymous.

en: Publishing options
nn: Publiseringsval

en: None.
nn: Ingen.

en: Your settings have been saved.
nn: Innstillingane dine har vorte lagra

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: Apply
nn: Bruk

en: contains
nn: inneheld

en: Edit Link
nn: Rediger lenke

en: Starts with
nn: Startar med

en: Ends with
nn: Sluttar med

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: asc
nn: Stigande

en: desc
nn: Synkande

en: Library
nn: Bibliotek

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Can't handle more than one field storage engine
nn: Kan ikkje handterer meir enn ein «motor» for feltlagring

en: Field storage engine not found.
nn: «Motor» for feltlagring ikkje funnen.
